پرسش های متداول


آیا دیجی کالا نکست شتاب دهنده  است؟

خیر. دیجی کالا نکست به عنوان مرکز نوآوری دیجی کالا متفاوت از سایر شتاب‌دهنده است. ضمن اینکه اقدام به سرمایه گذاری در مرحله آغاز استارتاپ‌ها می‌کند، برنامه‌هایی مانند حمایت از پایان نامه ها، برنامه نوآوری باز در کنار بهره گیری از مربیان خبره در حوزه کسب و کار را در دستور کار خود دارد.

 

شرایط سرمایه گذاری دیجی کالا نکست در استارتاپ چیست؟

دیجی‌کالا‌نکست سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها را فقط بر روی حوزه هوش مصنوعی در نظر دارد و فقط استارتاپ‌هایی که در این حوزه هستند پس از ارزیابی و توافق نهایی با تیم کارآفرین از حمایت‌های دیجی‌کالا‌نکست برخوردار خواهند شد.

 

میزان سرمایه گذاری دیجی کالا نکست چقدر است؟

سقف سرمایه گذاری دیجی کالا نکست بسته به نیاز استارتاپ متفاوت است که  با تصمیم کمیته سرمایه گذاری و ارزش استارتاپ تعیین می‌شود.

 

ایده ای دارم ولی نمی دانم از کجا شروع کنم؟

شما می توانید از  جلسات مشاوره ای که به صورت هفتگی و رایگان در دیجی کالا نکست ارائه می شود، استفاده کرده و از متخصصان و مشاوران ما با تجربه بین المللی بهره مند شوید.

 

آیا شما در چند استارت آپ با ایده مشابه سرمایه گذاری می‌کنید؟

نوآوری یکی از مهمترین معیارهای سرمایه‌گذاری ما است و به همین منظور در صورتی که استارتاپ‌های نوآور بازاری مشابه با استارتاپ‌های قبلی ما داشته باشند،‌ برای سرمایه گذاری بررسی خواهند شد و در صورت نوآوری و داشتن تیم قوی پذیرش خواهند  شد.

 

آیا یک فرد، بدون داشتن تیم می تواند برای جذب سرمایه اقدام کند؟

داشتن تیم از معیار های سرمایه گذاری دیجی کالا نکست می باشد. با توجه به اینکه مدیریت اجرایی شرکت بر عهده هم-بنیانگذاران استارتاپ است، داشتن تیم ضروری است. به همین منظور در برنامه‌های کمپ هوش مصنوعی دیجی‌کالا نکست، افراد می توانند بدون داشتن تیم حضور یابند که تیم سازی در هفته های اول برنامه انجام می‌گردد.

 

چه استارتاپ هایی را حمایت می کنید؟

دیجی کالا نکست از استارتاپ‌های که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت دارند و دارای تکنولوژی پیچیده تری می باشد حمایت می‌کند.

 

نوع حمایت از استارتاپ ها چگونه است؟

بخشی از حمایت از استارتاپ‌ها سرمایه گذاری نقدی و بخش دیگری در قالب در اختیار قرار دادن فضای کار اشتراکی، برنامه مربیگری و راهنمای کسب و کار، دسترسی به جامعه کسب و کار دیجی کالا و در صورت داشتن شرایط استفاده از زیر ساختهای دیجی‌کالا است.

 

دیجی کالا نکست از چه مربیانی برای استارتاپ‌ها استفاده می‌کند؟

مربیان دیجی کالانکست متخصصان و کارآفرینانی هستند که در کسب و کارهای مشابه دارای تجربه اجرایی خوبی بوده و با توجه به دانش و تجربه خود می توانند به استارتاپ‌ها کمک نمایند. انتخاب منتورهای دیجی کالانکست با توجه به نیاز کسب و کار انجام می‌شود.

 

دیجی کالا نکست در چه مرحله ای از استارتاپ سرمایه گذاری می‌کند؟

در مرحله ای که محصول اولیه آماده شده و آماده ورود به بازار می باشد و در موارد خاص تیمهای کارآفرینی که دانش فنی بالایی داشته و می توانند بر روی ایده‌هایی که نیاز دیجی کالا است کار کنند. افراد نیز می توانند در برنامه های کمپ دیجی‌کالا‌نکست حضور یابند.

آیا قبل از اقدام، نیاز به ثبت شرکت است؟

خیر. داشتن تیم کارآفرین کفایت می‌کند.

 

آیا استقرار تیم در فضای کاری دیجی کالا نکست، الزامی است؟

بر اساس شرایط تیم و حمایت هایی که می تواند از طرف دیجی کالا نکست صورت گیرد، اغلب تیم ها باید به صورت تمام وقت در فضای کاری دیجی کالا نکست حضور داشته باشند.

 

در صورتیکه توسعه نرم افزار محصول ما برون سپاری شده باشد، می توانیم به همکاری با دیجی کالا نکست امیدوار باشیم؟

خیر. با توجه به اینکه تکنولوژی محصول از مهمترین معیارهای سرمایه گذاری دیجی کالا نکست می باشد، باید توسعه محصول به صورت داخلی و توسط تیم فنی قوی انجام گردد.

 

جهت ورود به فرآیند ارزیابی دیجی کالا نکست، چگونه باید اقدام کرد؟

برای ورود به فرایند ارزیابی به این صفحه مراجعه کنید.

 

شرایط استفاده از فضای کار اشتراکی دیجی کالا نکست چیست؟

فضای کار اشتراکی برای آن دسته از کارآفرینان و متخصصانی است که از دانش فنی خوبی برخودارند و نیاز به فضای کاری دارند. افرادی که در فضای کار اشتراکی دیجی کالا نکست پذیرفته می‌شوند از ۴۰ درصد تا ۱۰۰ درصد می توانند بورسیه فضای کار اشتراکی را دریافت نمایند.

 

در فضای کار اشتراکی، چه امکاناتی در اختیار استارتاپ ها قرار می گیرد؟

اینترنت رایگان، میز کار به همراه کمد، فضاهای مناسب جهت استراحت، همفکری و هم افزایی، چای و قهوه رایگان