مرکز پژوهش دیجی‌کالانکست

مرکز پژوهش دیجی‌کالانکست با هدف رفع چالش‌های  آینده نز‌دیک و دور صنعت با استفاده از تحقیقات و پایان‌نامه های دانشگاهیان و دانشجویان مقاطع مختلف بنا نهاده شده است و با تبیین متد نوین پژوهش در کشور، پل ارتباط  بین دانشگاهیان و محققان مختلف با صنعت و شرکت‌های فناور از جمله دیجی­ کالا است.

اهداف این مرکز عبارتند از :

  • ایجاد تاثیر بلند مدت اجتماعی با استفاده از تحقیقات محققان
  • ساخت مدل اقتصادی جدیدی مبتنی بر تحقیقات کاربردی
  • کاربردی سازی تحقیقات در جهت ایجاد فناوری های نو در دنیا
  • ایجاد بستر مناسب برای انتقال فناوری های نوآوارنه به صنعت
  •  (… جهت دهی به تحقیقات برای رسیدن به نتیجه واقعی (اختراع و کسب و کار و

 

 

حوزه های تحقیقاتی  مدنظر که در استراتژی مرکز پژوهش دیجی کالانکست برای  نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹ وجود دارد عبارتند از:

  • هوش مصنوعی(AI)
  • اینترنت اشیا  (IOT)
  • امنیت کوانتومی(Quantum Security)
  • فناوری های فضایی(Space Innovation)

 

 

به منظور درخواست همکاری محققین می توانند در زمان مقرر و قبل از اتمام آن، فایل پروپوزال خود را به مرکز پژوهش دیجی کالانکست ایمیل کنند. فایل های دریافتی تا دو هفته مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و پس از آن جلسات حضوری برای بررسی بیشتر و توافق با پژوهشگران منتخب برگزار خواهد شد.

 پیشنهاد می شود به منظور ارزیابی بهتر و سریعتر، یک فایل پی‌دی‌اف حداکثر ۴ صفحه ای که شامل تاریخچه، متدها و نتایج متصور پژوهش است را با پیوست رزومه پژوهشگر (در صورت وجود رزومه استاد راهنما)  به آدرس ایمیل زیر ارسال کنید

 فرآیند ارسال تا تجاری سازی پژوهش های محققین از طریق مرکز پژوهش دیجی کالانکست شامل هفت مرحله کلی زیر است :

 

 

 

۱- ارسال پروپوزال و رزومه به ایمیل مرکز پژوهش در زمان مقرر
۲- ارزیابی پروپوزال های دریافتی و ارسال نتیجه به متقاضیان
۳- امضا تفاهم نامه همکاری، تعیین تسهیلات مالی، حق مالکیت و …
۴- شروع کار پژوهش و امکان استقرار در مرکز پژوهش
۵- کمک و حمایت های مالی و معنوی از پروژه
۶- مشاوره و تسهیل روند ثبت اختراع داخلی و خارجی
۷- تجاری سازی نتایج تحقیقات و راه اندازی کسب و کار نوپا و فناورانه

 

 

پژوهشی که ممکن است پایان نامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پسادکتری و تحقیقات مستقل باشد بعد از ارزیابی و تفاهم و مطابق با فرآیند ترسیم شده انتخاب می شوند و مشمول حمایت های مالی، مشاوره و تجاری سازی قرار می گیرند تا نتیجه تحقیقات سالیانه محققین و دانشجویان کشور بتواند چالش ها و مشکلات صنعت های مختلف داخلی  و بین المللی را رفع کند.

پل نوآوری رویدادی است که توسط مرکز پژوهش دیجی کالانکست و به منظور ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت و همچنین معرفی حمایت های مختلف از پژوهش های دانشگاهیان در جهت رفع چالش های صنعت در زمان حال و آینده برگزار می شود. در این مجموعه رویداد علاوه بر بیان چالش های موجود، سخنران هایی از مدیران ارشد شرکت های مطرح از جمله دیجی کالاُ، اساتید مطرح دانشگاه ها و روسای سازمان های فناور و … حضور دارند دانشجویان و شرکت کننده ها می توانند با موضوعات به روزی که امکان همکاری دانشجویان و اساتید با صنعت در جهت تجاری سازی و کاربردی سازی پژوهش های خود دارند آشنا می شود.